ВО СВР СТРУМИЦА ПРИЈАВЕНО КРИВИЧНО ДЕЛО ПОСРЕДУВАЊЕ ВО ВРШЕЊЕ НА ПРОСТИТУЦИЈА!

август 16, 2019

На 14.08.2019 година, во 20:00 часот, во Полициска станица Струмица, 48 граѓанин, пријавил кривично дело “посредување во вршење на проституција“. За настанот е запознаен Јавен обвинител од Струмица.
СВР Струмица презема мерки за целосно расчистување и документирање на случајот.

Фото:Интернет

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: