Perdormire
Култура

ВО АВТОМОБИЛ СО СТРУМИЧКИ РЕГИСТАРСКИ ОЗНАКИ ПРОНАЈДЕНИ ОКОЛУ 20 МИГРАНТИ ОД БАНГЛАДЕШ!

Home

На 03.08.2019 во 18,40 часот од страна на полициски службеници кон патен премин „Табановце“ после бензинската пумпа на автопатот кај мостот, било забележано комбе „Ивеко“ со струмички регистарски ознаки управувано од И.Н.(35) од Гевгелија. При преглед на возилото биле пронајдени 21 лице-мигранти сите од Бангладеш. Возачот бил приведен и заедно со лицата-мигранти се донесени во СВР-Куманово за понатамошна постапка.

ФОТО:ИНТЕРНЕТ