Home

Perdormire
Култура

Струмичанката Весна Велкова за „Женски магазин“: Децата бараат внимание, сѐ друго им е помалку важно!

Home

Она што се случува моментално со младината е загрижувачки, вели Весна Велкова, педагог во средното училиште „Јане Сандански“ во Струмица. По случајот „Јавна соба“ со експлицитните фотографии на малолетнички кој силно одекна во јавноста и повторно се крена дебата за поведението на младите, Велкова за „Женски магазин“ го сподели своето искуство за да ни ја долови сликата на терен.

* Како педагог кој работи со средношколци, како Вие ги коментирате актуелните случувања?

– Она што се случува моментално со младината е загрижувачки. Она што изостанува во воспитувањето на децата е разговорот со родителите.Тоа го кажувам од искуство од работата со нив.

Целосната вест може да ја погледнете со кликнување ОВДЕ

Извор: Женски Магазин