strumica denes logo

Струмичанка дошла на гости во Скопје, па и го украле автомобилот „Ауди А5“

Автор:

Датум:

мај 10, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

мај 10, 2018

Категории:

Култура

Вчера 29- годишната К.М од Струмица пријавила дека од паркинг во Скопје и исчезнал автомобилот „Ауди А 5“

Имено во периодот од 16.00 часот на 08.05.2018 до 07.00 часот на 09.05.2018 година од паркинг од улица „1615″ во Скопје било одземено патничко возило „Ауди А5″ со кумановски регистарски ознаки сопственост на А.А. (29) од Куманово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот и пронаоѓање на возилото.