СТРУМИЧАНЕЦОТ ВАНЕ КОСТУРАНОВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ НОВАТА СЛИКОВНИЦА „ДЕВОЈЧЕ И МЕЧЕ“

јуни 1, 2019

„Девојче и мече“ е наслов на новата сликовница од познатиот македонски илустратор и уметник Ване Костуранов во издание на „Либи“, дел од „Арс Ламина – публикации“ која беше промовирана на 31 мај во Струмица. Честитки!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: