СТРУМИЦА ДОБИ НБА МАЈСТОР: НА ЕДЕН МЕЧ ГИ ПОГОДИ ГРАНИЦИТЕ НА 12 КОШАРКАРИ И ЗА 20 ДЕНАРИ УПЛАТА ДОБИ 70.000 ДЕНАРИ!

август 25, 2020

Кога завршија возбудувањата во најсилните фудбалски лиги во Европа, фокусот може да се префрли на НБА-лигата. Во најсилната кошаркарска лига во светот сега е највозбудливо. Се играат плејоф-дуелите. Благодарение на одличната понуда која ја нуди Sport Life, имаше најразлични опции за обложување, па и само од еден натпревар може одлично да се заработи.

На еден обложувач од Струмица му успеало само со 20 вложени денари, да заработи 70.375 денари, и тоа само на еден одигран НБА-меч. Оклахома го победи Хјустон со 117:114, а од понудените 12 играчи обложувачот решил да одигра на сите со играта „над и под“ постигнати поени.

За сите шестмина играчи на Хјустон речиси без никакви проблеми погодил дали ќе бидат „под или над“ зададената граница. Харден беше под 35,5 (даде 32 поени), Пи Џеј Такер е над 6,5 поени (постигна 11 поени), Гордон со 23 поени е многу повеќе од границата од 18,5, како и Ковингтон, кој имаше граница од 10,5 поени, а постигна 14 поени. Плус беше и Хаус со 21 поен (границата беше 12,5), додека под границата од 15,5 поени излезе Грин, кој заврши со 10 поени.

Најголемата драма било дали Дорт од Оклахома ќе даде над 8,5 поени, а овој играч на крајот заврши со 9 поени.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: