strumica denes logo

СИЛНО НЕВРЕМЕ ПРОСЛЕДЕНО СО ГРМОТЕВИЦИ БЕСНЕЕ ВО СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

јуни 13, 2018

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

јуни 13, 2018

Категории:

Култура

Силно невреме проследено со дожд,грмотевици и силен ветер беснее во Струмица. Од УХМР информираат дека невремето ќе продолжи во текот на ноќта и утрешниот ден.