Home

Perdormire
Култура

РЕЦЕПТ: НАЈВКУСНАТА САЛАТА СО МАКАРОНИ

Home

СОСТОЈКИ:

  • 300 гр шарени макарони
  • 500 гр шампињони
  • 500 гр краставички
  • 150 гр посно сирење
  • 1 лажица сенф
  • мелен бибер
  • 600 гр мајонез
  • туна

НАЧИН НА ПОДГОТОВКА:

  1. Згответе макарони и исцедете ги. Обварете ги шампињоните и исечкајте ги. Краставичките исечкајте ги.
  2. Сите состојки измешајте ги и изрендајте сирење.