ПРОНАЈДЕН ЧОВЕЧКИ ТРУП ВО ВОДИТЕ НА БРАНА ТУРИЈА ВО СТРУМИЦА!

август 5, 2019

На ден 05.08.2019 година, околу 18,00 часот, во водите на брана Турија, во резервоар за гориво од ТМВ , пронајден е човечки труп. Трупот по наредба на јавен обвинител е предаден на судска медицина за вршење идентификација и обдукција. Полициски службеници од СВР Струмица и јавен обвинител продолжуваат со превземање на други истражни мерки и дејствија, за целосно документирање и расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: