strumica denes logo

ОФИЦИЈАЛНО: ФОТОГРАФИИ ОД СООБРАЌАЈНАТА НЕСРЕЌА ВО КОЈА ЗАГИНА ЕДНО ЛИЦЕ!

Автор:

Датум:

јануари 6, 2020

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

јануари 6, 2020

Категории:

Култура

Денес, 06.01.2020 година, (понеделник), во 13.40 часот, ТППЕ Струмица со 2 ПП возила и 7 пожарникари интервенираше на сообраќајна несреќа во близина на с.Добрашинци. При директен судир помеѓу две патнички моторни возила (шкода октавија и фолкцваген шаран) на лице место починато е едно лице и повредени се две лица. Со специјални хидраучични алатки починатото лице е извадено од автомобилот, повредените предадени на брза помош. Истовремено до самото место на несреќата е интервенирано на гасење на суви гранки и трева.

ФОТО: ПОЖАРНИКАРИ-СТРУМИЦА