strumica denes logo

Мангустин од ТианДе – „anti aging“ крема за лице со проширени пори!

Автор:

Датум:

април 13, 2019

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

април 13, 2019

Категории:

Култура

Контакт:077 59 69 69

Лесната кремаста текстура :

📌 ги намалува видливите несовршенства на вашата кожа,
📌 ја зголемува заштитната бариера од надворешните влијанија
📌 кожата ја прави свиленкасто мека и
📌 го изравнува тенот

– против сувост и појава на лишаи
– ја подмладува кожата и се бори со слободните радикали
– против воспаленија и проширени пори
– превенира создавање акни зошто ги стега отворените пори.

2 во 1
-се употребува и како дневна и ноќна крема