Изложба на дела од 54. Меѓународна струмичка ликовна колонија

мај 9, 2018

По повод одбележувањето на 9 Мај – Денот на Европа, вечерва во 20 часот во галеријата на Домот на културата „Иван Мазов Климе“ во Кавадарци ќе биде отворена изложба на дела создадени на 54 издание на Меѓународна струмичка ликовна колонија.

Оваа реномирана ликовна колонија е во организација на Центарот за култура „Антон Панов“ во Струмицаа пред кавадарчани ќе бидат изложени дела кои се создадени минатата година во периодот од 1 до 12 август.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ