strumica denes logo

Имате проблем со варикозни вени, попуштени капилари или хемороиди? Побарајте го СЛАВИТОН гелот во ТИАНДЕ-СТРУМИЦА!

Автор:

Датум:

април 27, 2019

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

април 27, 2019

Категории:

Култура

☝️ ВАРИКОЗНИ ВЕНИ
☝️ ПОПУШТЕНИ КАПИЛАРИ
☝️ ХЕМОРОИДИ …
– 075 78 11 55 –
👉 СЛАВИТОН гелот
– го ублажува заморот и отекувањето на нозете,
– создава чувство на леснотија,
– ја подобрува циркулацијата,
– ги зајакнува ѕидовите на крвните садови,
– спречува васкуларна мрежа.

Препорачливо е да се користи како козметички препарат, при помош на тешка капиларна мрежа, отоци, чувство на тежина во нозете.
Состојки:
Костен:
Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови и капиларите, ја намалува вискозноста на крвта, го стимулира производството на антитромбин и зголемува еластичноста на вените.
Камилица:
Таа има противвоспалително, спазмолитично, антисептично и аналгетско дејство, ја забрзува регенерацијата на кожата.
ХОПС:
Таа има смирувачко, противвоспалително и бактериостатско дејство. Се користи како biostimulant, подобрување на метаболизмот во однос на мастите во клетките на кожата, ја подобрува еластичноста на кожата.
Мајчина душица:
Силен антисептик. Тој има аналгетично, противвоспалително, антисептично дејство. Овозможува капиларната циркулација.
Рузмарин:
Тоа е тоник, – hyperemic –
има противвоспалително и анестезиологично дејство. Тој ги зајакнува ѕидовите на вените, ги ублажува воспалените на проширени вени.
Вештерка леска:
За адстрингентен, антисептичен и тонизирачки ефект. Предизвикува затегнување на крвните садови.
Апликација:
Мала количина гел се нанесува на кожата на нозете наутро и навечер, со нежна масажа додека целосно се апсорбира.
Препорачано е – 8 недели. Погоден за сите типови кожа.
Капацитет: 125ml.
Цена- 833 денари