strumica denes logo

(ФОТОГАЛЕРИЈА) ОДЛИЧНА УЛИЧНА АТМОСФЕРА НА СИНОЌЕШНИОТ STREET SUMMER JAM СО ONE WAY DANCE STUDIO!

Автор:

Датум:

јуни 11, 2019

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

јуни 11, 2019

Категории:

Култура

Одлична улична атмосфера на синоќешниот Street summer jam со One Way Dance Studio. Доне Киров, Тоти Николов, Игор Митев и Јана Мицева беа артистите кои го збогатија street art ќошето. Атмосферата кулминираше со битките во танцување за деца и јуниори. За крај, членовите на студиото One Way ја почестија публиката со свои групни кореографии на сцената кај СОУ „Јане Сандански“.