(ФОТОГАЛЕРИЈА) МОДНАТА КРЕАЦИЈА „ЦРВЕНО ИСКУШЕНИЕ“ НА МЛАДАТА И ТАЛЕНТИРАНА СТРУМИЧАНКАТА ДАНИЦА СТОЈАНОВА!

јуни 27, 2021

Даница Стојанова е млада и талентирана струмичанка која успешно го трасира својот пат во светот на модата. Денеска Струмица Денес ви ја претставува нејзината колекција која беше за заштита на државен испит на тема „МЕТАМОРФОЗА ВО СЕДУМ АУТФИТА“, а самата колекција се вика „RED TEMPTATION“.

Даница за портал Струмица Денес вели дека секој еден модел се трансформира во уште неколку и секогаш добиваме различен дизајн.

Стојанова заврши факултет во 2020 година во Благоевград како Уметник-дизајнер. Честитки и многу успех во иднина.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: