(ФОТО) МАРКЕТИ ЗДРАВЕЦ-СТРУМИЦА СО ПОДАРОЦИ ЗА ПРВАЧИЊАТА!

септември 3, 2018

За учениците од основните и средните училишта денеска започна новата учебна 2018/2019 година. На првиот училишен ден најмногу му се радуваа првачињата. Во нивна чест пред домот на АРМ се одржа свечена приредба. По тој повод МАРКЕТИ-ЗДРАВЕЦ на најмалите им подарија пакетчиња и’ им посакаа многу успех во иднина.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: