strumica denes logo

ЕКСКЛУЗИВНО: ЖЕЉКО САМАРЏИЌ НА СТРУМИЦА ОПЕН ФЕСТИВАЛ 2019!

Автор:

Датум:

јуни 8, 2019

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

јуни 8, 2019

Категории:

Култура

На овогодинешното издание на Струмица Опен Фестивал, меѓу главните ѕвезди ќе биде и Жељко Самарџиќ! Самарџиќ својот настап на големата музичка сцена ќе го одржи на 16 август на струмичкиот плоштад