Денес времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд

мај 10, 2023

Променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој на места долж Повардарието повремено ќе засилува.

Температурите во Струмица ќе се движат од 11 до 15 степени целзиусови.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: