strumica denes logo

Денес времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд

Автор:

Датум:

мај 10, 2023

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

мај 10, 2023

Категории:

Култура

Променливо облачно и свежо со повремени врнежи од дожд, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец, кој на места долж Повардарието повремено ќе засилува.

Температурите во Струмица ќе се движат од 11 до 15 степени целзиусови.