strumica denes logo

БРАВО: СЛЕДНИТЕ ТРИ НАТПРЕВАРИ НА ДОМАШЕН ТЕРЕН, „АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ“ ЌЕ ГИ ИГРА ЗА ТОМЕ!

Автор:

Датум:

април 26, 2019

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

април 26, 2019

Категории:

Култура

ФК „Академија Пандев“ преку соопштение соопшти дека ќе се вклучи во собирање на финансиите кои му се потребни на нашиот струмичанец Томе Јанев за медицинските третмани. Академијата во донациите ќе се вклучи на тој начин што сумата собрана од продажбата на влезниците во следните три натпревари на домашен терен ќе ги донира директно на Томе. Првиот натпревар на домашен терен ќе се игра утре против „Работнички“ во 16:00 часот на стадионот „Младост“ во Струмица. Затоа сите на стадион и да му помогнеме на Томе!