strumica denes logo

360 СТЕПЕНИ ОБЈАВУВА: Карневалите во Струмица и во Прилеп нема да се одржат поради коронавирусот!

Автор:

Датум:

февруари 27, 2020

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

февруари 27, 2020

Категории:

Култура

Владата на седница утре претпладне ќе донесе одлука со која ќе препорача или дури и ќе забрани одржување масовни јавни собири во наредните денови поради коронавирусот, најавува за “360 степени” извор од извршната власт. – пишува 360 СТЕПЕНИ!

Одлуката ќе биде логична последица на предлогот што вечерва го утврдил Управувачкиот комитет, највисоката инстанца во системот за управување со кризи во земјава. Овој предлог, пак, доаѓа по препорака на епидемиолозите од Комисијата за заразни болести кои сметаат дека масовните собирања може да придонесат за ширење на вирусот. – Пренесува 360 СТЕПЕНИ!

Целосната вест може да ја погледнете со кликнување на следниот ЛИНК
Извор: 360 СТЕПЕНИ!