strumica denes logo

СТРУМИЧКИОТ ОДБОЈКАР ЉАФТОВ МАСКИРАН ВО ХРВАТСКАТА ПРЕТСЕДАТЕЛКА-КОЛИНДА!

Автор:

Датум:

март 10, 2019

Категории:

Култура

Автор:

Датум:

март 10, 2019

Категории:

Култура

Александар Љафтов за ништо не го пропушта карневалот во својата родна Струмица. Македонскиот одбојкарски репрезентативец се појави со оригинална маска, ја одбра претседателката на Хрватска, Колинда Грабар-Китаровиќ. Според фотографијата можеме да кажеме дека членот на бугарски Хебарволеј добро му стои руса коса…