СТРУМИЦА ВО ТАГА: ПРЕД ДВА ЧАСА ДВЕ МОМЧИЊА ОД 15 ГОДИНИ ГО ЗАГУБИЈА ЖИВОТОТ ВО СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА!

август 12, 2018

 
Пред околу два часа на патот Петралинци-Балдовци се случи тешка сообраќајна несреќа помеѓу скутер и автомобил. На скутерот биле две млади момчиња С.К и А.М од село Дрвош (двајцата имале по 15 години) кои го загубија својот живот. На местото на несреќата се’ уште има екипа на СВР-Струмица кои детално ја истражуваат несреќата. Нека почиваат во мир двете млади момчиња. Со повеќе детални информации во текот на утрешниот ден.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: