Home

Perdormire
Култура

ТРИ ЛИЦА ОД БАНСКО УКРАЛЕ 15 МОБИЛНИ ТЕЛЕФОНИ, ПАРИ И РАНЕЦ НА 23 МИГРАНТИ!

Home

На 26.08.2020 во 20,00 часот, во с.Банско, поради основано сомневање за сторено кривично дело “разбојништво“ над 23 странски државјани-мигранти од слобода се лишeни: А.З.(44), Е.З.(41) и З.Р.(33) сите од с.Банско. Имено тие од мигрантите одзеле ранец, 15 мобилни телефони и пари. Осомничените се задржани во Полициската станица Струмица. СВР-Струмица работи на целосно расчистување и документирање на настанот по што ќе биде поднесен соодветен поднесок..