НА ИСТА СЦЕНА СО НАЈГОЛЕМИТЕ: СТРУМИЧАНЕЦОТ ИВАН КУКИЌ СВИРЕШЕ СО ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ А ГО СЛУШАШЕ СТИНГ!

јуни 6, 2019

На концертот на феноменалната музичка рок ѕвезда на Стинг во Скопје, нашиот талентиран струмичанец Иван кукиќ на иста сцена засвири заедно со Влатко Стефановски. Реакциите на публиката како и на Стинг беа инпресионирачки!Настапот на Иван и Влатко траел околу еден час, инаку Иван е син на познатите Ленче и Горан Кукиќ!

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: