ВО УГОСТИТЕЛСКИ ОБЈЕКТ ВО СТРУМИЦА НАПАДНАТИ ДВАЈЦА ПОЛИЦИСКИ СЛУЖБЕНИЦИ!

ноември 3, 2018

На 01.11.2018 година околу 16.00 часот во угостителски објект во Струмица, при вршење на редовни работни задачи, двајца полициски службеници биле физички нападнати од лицето Е.Б.(26) од село Попчево, струмичко. Е.Б. бил приведен во полициска станица за понатамошна постапка.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: