strumica denes logo

(ВИДЕО) ТЕШКА СООБРАЌАЈКА ВО СТРУМИЦА: Двајца тешко повредени, меѓу нив и долгогодишен возач во АМСМ!

Автор:

Датум:

септември 2, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

септември 2, 2018

Категории:

Хроника

Тешка сообраќајка се случи вечерва на влезот на Струмица кај Василево откако во директен судир се судрија автомобили, од кои едниот во сопственост на АМСМ

Според првичните информации, во сообраќајката има двајца повредени, а едниот е К.Г. од Градошарци, инаку долгогодишен вработен во АМСМ.

Повеќе информации во текот на утрешниот ден.

 

https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/532150840568234/?t=1