(ВИДЕО) И СТРУМИЧКИОТ ПЛОШТАД ПОПЛАВЕН ПО ГОЛЕМОТО НЕВРЕМЕ ВО СТРУМИЧКО!

јули 7, 2018

По големото невреме кое го зафати струмичко околу 13:00 часот денеска, направена е голема материјална штета, оштетени се големи земјоделски површини со производи. Земјоделците апелираат и ги замолуваат надлежните уште утре да бидат посетени и штетите да бидат надоместени. Во продолжение видео снимено во Струмица додека трае невремето:

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ