Home

Perdormire
Хроника

Велосипед се заби во автомобил: Несреќа во Струмица!

Home

Во 08,40 часот било пријавено дека во Струмица на булеварот “Гоце Делчев“ се случила сообраќајна незгода меѓу патничко моторно возило “Форд Фиеста“ со струмички регистерски таблици, управувано од 29-годишниот Н.С. од Струмица, и велоспед управуван од 59-годишниот Ѓ.А. од Скопје.

Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани од страна на лекар од Медицинскиот центар во Струмица.

Извршен бил увид на местото на настанот од страна на СВР-Струмица и се работи на целосно расчистување на случајот.