УШТЕ ЕДЕН ПЕШАК ВЧЕРА ПРЕГАЗЕН, ВОЗАЧОТ НА АВТОМОБИЛОТ ПОБЕГНАЛ И ПОЛИЦИЈАТА ТРАГА ПО НЕГО!

септември 6, 2020

На 04.09.2020 година, во 18,30 часот на ул.„Ѓорѓи Василев“ во Струмица се случила сообраќајна незгода во која учествувале непознато возило управивано од непознат возач и пешак кој туркал велосипед. По незгодата возачот го напуштил лице местото. Во незгодата со телесни повреди се здобил пешакот кој по укажана лекарска помош е пуштен на домашно лекување. Увид на лице место изврши увидна екипа од СВР Струмица.

ФОТО: ИНТЕРНЕТ

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: