УАПСЕНИ ДВЕ ЛИЦА ОД СТРУМИЦА ОТКАКО ПРЕТХОДНО БИЛА РАСПИШАНА ПОТЕРНИЦА ПО НИВ!

септември 20, 2019

Вчера околу 17 часот во Полициската станица Струмица од слобода биле лишени Ш.М. (31) од Струмица и И.Р. (25) од Штип, врз основа на распишани централни потерници за издржување на затворски казни во Казнено поправните установи Струмица и Штип за сторени кривични дела „тешка кражба“.

Лицата биле предадени на установите за издржување на казните.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: