ТРОЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ ОД СТРУМИЦА НАПАДНАЛЕ И ОГРАБИЛЕ ДВАЈЦА МАЛОЛЕТНИЦИ ОД ГЕРМАНИЈА!

февруари 13, 2019

СВР Струмица поднесе кривична пријава против тројца малолетници, сите од Струмица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво”. На 01.04.2018 година околу 16.45 часот на крстосница од булевар „Гоце Делчев” и улица „Младинска“ во Струмица, пријавените физички нападнале двајца малолетници од Сојузна Република Германија, при што им одзеле пари.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: