strumica denes logo

Трагедија во Струмица: Му паднала метална шипка на глава и починал!

Автор:

Датум:

мај 20, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

мај 20, 2019

Категории:

Хроника

На 18.05.2019 година околу 14.20 часот во СВР Струмица било пријавено дека во с.Зубово, струмичко, додека Б.К.(66) од с.Зубово работел во нива со трактор под пластеници, една метална шипка од пластеникот се откачила и го удрила во задниот дел на главата, по што починал. Лекар од Итна медицинска помош констатирал, а увид на местото извршила екипа од СВР Струмица. Со согласност на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на семејството за погреб.