Home

Perdormire
Хроника

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА НА РЕГИОНАЛНИОТ ПАТ СТРУМИЦА-НОВО СЕЛО, СООБРАЌАЈОТ ВО ПРЕКИН!

Home

Сообраќајна несреќа се случила вечерва на регионалниот пат Струмица – Ново Село, информираат од АМСМ.

„Вечерва на регионалниот пат Струмица – Ново Село или поточно кај исклучокот за село Дабиле-Босилово се случи тешка сообраќајна несреќа во која како што не информираа очевидците има потешко повредени. Засега немаме никакви информации од СВР-Струмица, овој патен правец во моментот е во прекин.