strumica denes logo

ТЕШКА СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ ДАБИЛЕ – ЕДНО ЛИЦЕ ГО ЗАГУБИ ЖИВОТОТ!

Автор:

Датум:

август 18, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

август 18, 2018

Категории:

Хроника

Во тешка сообраќајна несреќа која се случила пред час и половина на излезот од селото Дабиле едно лице го загуби животот. Како што не информираа очевидците автомобилот излетал од патот и удрил во бетонски столб. Полицијата врши увид на местото на несреќата.