strumica denes logo

ТЕПАЧКА НА НИВА ВО ПРОСЕНИКОВО!

Автор:

Датум:

јануари 25, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јануари 25, 2019

Категории:

Хроника

На 24.01.2019 година во 12:00 часот во ПС Струмица од страна на К.М (30) од с.Просениково е пријавено дека истиот ден околу 10:00 часот додека пријавителката и нејзиниот сопруг И.М (35) извршувале земјоделски работи на нива лоцирана непосредно до патот с. Просениково – с.Сарај биле физички нападнати од В.С. и С.С. од с. Просениково. СВР Струмица презема мерки зарасчистување на случајот.