Струмичанка касната од куче додека го шетала своето малолетно дете

јуни 23, 2018

На 21.06.2018 година во 11.30 часот во Полициската станица Аеродром, Е.Ц. (38) од Струмица пријавила дека на 18.06.2018 година, во периодот од 09.00 до 10.00 часот, на ул. „Владимир Комаров“ додека шетала со своето малолетно дете, била нападнат и касната за десната рака од куче, сопственост на лицето О.Н. од Скопје, кој го шетал без заштитна маска, стои во соопштението на МВР. Се работи на расчистување на случајот.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ