strumica denes logo

Струмичанецот Стоилов со последно збогум до Никола: Ќе има ли ПРАВДА за ова дете комитско?!

Автор:

Датум:

јули 9, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 9, 2018

Категории:

Хроника

Денеска на КАРИЛ почина 21 годишниот Никола Саздовски, кое на 29-ти јуни беше претепано во скопската населба Автокоманда. На социјалните мрежи пријателите се збогуваат од него. Меѓу оние кои се збогуваат со младиот Никола, е и капитенот на ракометниот клуб Вардар, Стојанче Стоилов.

-Почивај во мир Никола !!!

Ќе има ли ПРАВДА за ова дете комитско ?!?!?!?, напиша Стоилов во Фејсбук статус.