Струмичанец си изградил викендичка на земјиште на РМ па доби кривична пријава!

јули 12, 2018
????????????????????????????????????

Секторот за внатрешни работи Куманово во два одвоени случаи поднесе кривични пријави против М.К.(45) од Струмица и Ѓ.С.(64) од с.Мокрино-струмичко поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела “бесправно градење“ и “узурпација на недвижности“. Во првиот случај М.К. во реонот на село Белотино-струмичко во близина на браната “Водоча”, на земјиште во сопственост на Република Македонија, изградил викендица без одобрение за градба. И во вториот случај Ѓ.С. во истиот реон во близина на браната “Водоча”, на земјиште во сопственост на Република Македонија, изградил викендица без одобрение за градба.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ