Home

Perdormire
Хроника

СТРУМИЧАНЕЦ ПРЕКУ ФЕЈСБУК МУ СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ПРЕМИЕРОТ ПА ДОБИ КРИВИЧНА ПРИЈАВА!

Home

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика поднесе кривична пријава против Д.П.(33) од село Мокрино-струмичко поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело “загрозување на сигурноста“. Пријавениот со употреба на корисничко име „Andon Koseto“ на социјалната мрежа Фејсбук споделил објава со чија содржина упатил закана кон премиерот на Р.Македонија и неговото семејство.