strumica denes logo

СТРУМИЧАНЕЦ ЈА ПРЕТЕПАЛ СВОЈАТА СОПРУГА И НИВНИОТ МАЛОЛЕТЕН СИН!

Автор:

Датум:

октомври 22, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

октомври 22, 2018

Категории:

Хроника

Секторот за внатрешни работи Струмица поднесе кривична пријава против Е.Џ.(43) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “тешка телесна повреда“ при семејно насилство. На 04.10.2018 година околу 18,00 часот во Струмица, во неговиот дом, пријавениот физички ја нападнал неговата сопруга при што и нанел тешка телесна повреда. Потоа истиот физички го нападнал и нивниот малолетен син, нанесувајќи му телесни повреди.