strumica denes logo

Струмичанец давал потврди за членство во ловно друштво па доби кривична пријава!

Автор:

Датум:

јули 19, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јули 19, 2018

Категории:

Хроника

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гевгелија поднесе  кривичнa пријавa против М.И. (40) од Струмица поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “злоупотреба на службената положба и овластување“. Во текот на 2017 година пријавениот, како управител на правно лице од Нов Дојран, во неколку наврати, по усно барање, на физички лица им издал потврди за членство во ловно друштво за кое прикажувал дека е во состав на правното лице и покрај тоа што истото не било евидентирано во Централен регистар на РМ.