СТРУМИЦА ВО ТАГА: Загина 24 годишен струмичанец во сообраќајна несреќа!

октомври 24, 2018

Струмица во тага откако ја прими веста за младидот В.М (24) кој почина во сообраќајна несреќа вчера во Словенија. Младото момче потекнува од Моноспитово,струмичко. Како што не информираа негови блиски пријатели и роднини, В.М бил работливо,вредно и тивко момче кое секогаш најпрвин помагал на останатите околу него. Нека почива во мир, сочувство до неговите најблиски…

Фото: Интернет

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: