strumica denes logo

СОПСТВЕНИК НА КАФАНА ТЕПАЛ ГОСТИН ВО СТРУМИЧКО

Автор:

Датум:

ноември 5, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

ноември 5, 2018

Категории:

Хроника

На 04.11.2018 година во СВР Струмица, К.Ј.(38) од село Просениково, струмичко, пријавил дека истиот ден околу 04.00 часот во угостителски објект во село Сарај, општина Босилово, физички бил нападнат од сопственикот Ѓ.М.(43) од село Просениково. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.