strumica denes logo

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА ВО СТРУМИЦА, ЕДЕН АВТОМОБИЛ ИЗЛЕТА ОД ПАТОТ А ДРУГИОТ ПОЛОВИНА ОШТЕТЕН!

Автор:

Датум:

јануари 29, 2019

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

јануари 29, 2019

Категории:

Хроника

Синоќа околу 00:00 часот по полноќ на раскрсницата кај „Тера Маркет“ во близина на пазарот „Чешел“ се случи сообраќајна несреќа помеѓу два автомобили од кои едниот излета целосно од патот а вториот беше половина оштетен. За среќа возачите не се здобиле со поголеми повреди, направена е само материјална штета. Струмичката полиција веднаш пристигна на местото на несреќата и веднаш изврши увид на истата. Со повеќе информации подоцна!