Home

Perdormire
Хроника

СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА КАЈ МУРТИНО ПОМЕЃУ ТРАКТОР И АВТОМОБИЛ – ИМА И ПОВРЕДЕНИ!

Home

Денеска околу 18:30 часот, на локалниот пат Робово-Муртино, поточно на влезот во Муртино, се случила тешка сообраќајна несреќа помеѓу трактор и автомобил марка „Мерцедес“ со струмички регистарски таблички. Во незгодата има повредено лица кои веднаш се пренесени во струмичката болница. Увидот е во тек!