strumica denes logo

Сообраќајна несреќа кај Дабиле – прегазена е девојка!

Автор:

Датум:

ноември 16, 2018

Категории:

Хроника

Автор:

Датум:

ноември 16, 2018

Категории:

Хроника

Околу 13:45 кај Дабиле се случила сообраќајна несреќа во која од страна на автомобил со марка BMW прегазена е девојка. Како што не информираа очевидците девојката е во добра состојба и не е потешко повредена. Струмичката полиција веднаш пристигнала на местото на несреќата и врши увид на истата.