Home

Perdormire
Хроника

ПРИЈАВЕНИ ДВА ФИЗИЧКИ НАПАДИ ВЧЕРА ВО СТРУМИЦА!

Home

На 12.03.2019 во 14.30 часот во Полициската станица Струмица, С.Ш.(30) од село Банско пријавил дека на 10.03.2019 во 20.00 часот во неговото дворно место во селото бил физички нападнат од лицето О.М. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

На 12.03.2019 во 15.00 часот во Полициската станица Струмица, Ѓ.Д.(51) од село Радово, струмичко, пријавил дека истиот ден во 13.00 часот во зградата на Шумска полиција Струмица бил физички нападнат од лицето Д.Д.. Се преземат мерки за расчистување на случајот.