Home

Perdormire
Хроника

ПРЕГАЗЕН ПЕШАК ВО СТРУМИЦА, НЕВНИМАНИЕТО НА ВОЗАЧИТЕ ОД ДЕН НА ДЕН СЕ’ ПОВЕЌЕ РАСТЕ!

Home

На 23.11.2018 во 12.30 часот во Струмица на крстосница од ул ,,Ленинова“ со ул,,Бр.Миладинови“ и ул,,Цветан Димов“ се случила сообраќајна незгода во која патничко моторно возило ,,Форд Галакси“ со струмички регистарски ознаки управувано од А.Т( 26) од с. Вељуса удрил во пешак С.К. (75) од Струмица. С.К се здобил со тешки телесни повреди и по укажаната лекарска помош во Медицински центар Струмица пуштен е на домашно лекување .

Фото: Интернет