ПОЖАР ВО СТРУМИЦА!

мај 20, 2019

На 18.05.2019 година во 21:45 часот избувнал пожар во дворно место на „Терзи Компани“ на улица „Гоце Делчев“ во Струмица во кој биле опожарени ПМВ „Мерцедес Спринт“ и барака сопственост на „Фриком“ ДОО во која биле сместени инвентар и книговодствен материјал. Од страна на Територијална противпожарна единица Струмица пожарот е локализиран, а увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Струмица.

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна: