ПОЧИНА ПОЗНАТИОТ СТРУМИЧКИ МУЗИЧАР ТОНИ ОД ГРУПАТА – ТОНИ, МАЦ И КИРЕ, НЕКА ПОЧИВА ВО МИР

јули 6, 2018

„Денеска се откина еден дел од моето срце и мојата душа…Бог ми го зема мојот брат, другар, цимер. 24 години братче мое сакано, почивај во мир, секогаш ќе бидеш со мене…Знаеш ти дека твојот брат ќе те носи вечно, те сакам братче, те сакам…Почивај во мир“ – напиша Кире Гошев кој заедно со Тони беа во истата музичка група и ги развеселуваа струмичани сите овие години.

Сочувство до фамилијата, Струмица изгуби уште еден голем музичар. Нека почива во мир 🙁

 

Споделете ја оваа вест доколку ви се допадна:

НАЈНОВИ ВЕСТИ